Rumburská Loreta dosáhla v roce 2014 rekordní návštěvnosti. Navštívilo ji 13 078 osob, o 48 % více než v roce 2013. Vysokou návštěvnost barokní kulturní památky v Českém Švýcarsku ovlivnilo příznivé počasí, zprovoznění česko-německé Dráhy národního parku i rozmanitá nabídka akcí, které pamatují na turisty, poutníky i dětské návštěvníky. Díky nim ožíval postupně restaurovaný architektonických skvost po celý rok. Vyhledávané byly zimní a letní večerní prohlídky při svíčkách a za doprovodu varhanní hudby, osvědčily se hravé prohlídky pro děti a prohlídky technického zázemí kulturní památky. Mariánské poutní místo nabídlo pravidelné mše sv., v postním období pobožnosti křížové cesty a pobožnosti Svatých schodů.
V roce 2014 získala Loreta Rumburk významná ocenění. Barokní sakrální památka se stala jedním ze zastavení prestižní mezinárodní poutní stezky Via Sacra. Hudební a divadelní Loretánské slavnosti v Rumburku byly certifikované jako regionální zážitek a jsou nositelem značky „ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®“. Za obnovu a restaurování byla Loreta Rumburk nominována na celostátní cenu Patrimonium pro futuro, kterou uděluje Národní památkový ústav. Od občanského sdružení Síť mateřských center obdržela Loreta Rumburk ocenění Společnost přátelská rodině a od Oblastní akademie pracovníků v kultuře na Šluknovsku ocenění Zlatá múza severu. Památková komora České republiky ocenila vydání tiskovin pro dětské návštěvníky Lorety Rumburk.
Reportáž o návštěvnosti Lorety Rumburk přinesl redaktor Jaroslav Hoření v reportáži Českého rozhlasu Sever z 23. 1. 2015.