Podpořili nás

Obnova Lorety Rumburk

Oživení Lorety Rumburk

Ocenění

Loreta Rumburk, ocenění Zlatá múza severu 2013

Zlatá múza severu pro rok 2013

Ocenění Zlatá múza severu pro rok 2013 získala Loreta Rumburk. Oblastní akademie pracovníků v kultuře na Šluknovsku udělilo Zlatou múzu severu 2013 tvůrcům kulturních aktivit památkového areálu Loreta Rumburk za stálé zvyšování kulturní nabídky regionu. Více viz: Loreta Rumburk je držitelem ocenění Zlatá múza severu 2013.

logo Českosaské švýcarsko

Loretánské slavnosti jsou regionálním zážitkem

Loretánské slavnosti v Rumburku jsou od roku 2014 mezi prvními certifikovanými zážitky z regionu Českosaského Švýcarska. Cílem regionální značky „ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®“ je přispět k rozvoji místní ekonomiky a udržitelnému cestovnímu ruchu, více www.regionalni-znacky.cz. Loretánské slavnosti pořádá Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk v Loretě Rumburk od roku 1997 jako celodenní hudební a divadelní slavnost pro celou rodinu, kterou se připomíná dostavba a posvěcení loretánské kaple v roce 1707.

Nominace Lorety Rumburk na cenu Patrimonium pro futuro

Areál Lorety v Rumburku byl za Ústecký kraj vybrán jako nejlepší příklad obnovy kulturní památky za rok 2013 a v květnu 2014 nominován do celostátního kola Ceny Národního památkového ústavu „Patrimonium pro futuro“. Nominace byla udělena za rekonstrukci vstupní budovy Lorety Rumburk v roce 2013 a vybudování „Expozice církevního umění Šluknovska“.

Cena Památkové komory 2014

Loreta Rumburk získala 24. 9. 2014 v Ledebourském paláci v Praze cenu od Památkové komory České republiky. Ta ocenila vydání tiskovin pro dětské návštěvníky Lorety Rumburk. Hravé česko-německé omalovánky, pracovní sešit a vybarvovací pohledy získaly Cenu poroty v 6. ročníku soutěže „Má vlast v srdci Evropy. Poznej ji a chraň“ v kategorii Zahraniční partnerství.

Ocenění Společnost přátelská rodině 2014

Loreta Rumburk převzala na Krajském úřadě v Ústí nad Labem dne 8. 10. 2014 získala ocenění Společnost přátelská rodině. Celorepublikovou soutěž pořádá od roku 2007 občanské sdružení Síť mateřských center. U nominovaných společností se hodnotí prorodinné aktivity, zdravé prostředí, ekologické chování, zapojení do rozvoje regionu a sladění rodinného a pracovního života.

Loreta Rumburk se zapojila do Českého systému kvality služeb

Loreta Rumburk 22. 6. 2018 obhájila certifikát Českého systému kvality služeb v kategorii Atraktivita a infrastruktura cestovního ruchu. Český systém kvality služeb je dobrovolný inovativní nástroj, který systematickým způsobem pomáhá  ke zvyšování kvality služeb v organizacích v oblasti cestovního ruchu a v navazujících službách.