Brožura komiksů o pověstech poutních míst Šluknovska

V sobotu 12. září 2015 se během Loretánských slavností 2015 představí nově vydaná brožura „Pověsti a příběhy poutních míst Šluknovska“. Česko-německá publikace navazuje na stejnojmenný výstavní projekt Římskokatolické farnosti – děkanství Rumburk, který v roce 2015 finančně podpořilo Ministerstvo kultury. Do 31. 10. 2015 je k vidění v Loretě Rumburk.

Komiksové putování po sakrálních památkách Šluknovska nabízí na 24 stranách dvanáct původně německých pověstí a příběhů ze 17. až 19. století. Vypráví mimo jiné o podivuhodných událostech, které předcházely založení poutních kaplí a křížových cest. Autorsky zpracované příběhy jsou vizuálně pojaty jako vitrážová okna. Dávají prostor fantazii a nabízí svébytný pohled na historii regionu. Komiksy nakreslil ilustrátor Petr Herold z Prahy, autor knižních a reklamních ilustrací a komiksů pro děti. Autorem dějových zápletek a textů je dramatik a spisovatel Rostislav Křivánek z Kmetiněvsi.

7. 7. – 31. 10. 2015, Pověsti a příběhy poutních míst Šluknovska. Komiksové putování po sakrálních památkách Šluknovska. Pověsti poutních kaplí a křížových cest v obrazech. Pořádá ŘKF Rumburk

Přehled akcí v Loretě Rumburk v roce 2015 je zde.