Hravé tiskoviny pro děti z Lorety Rumburk získaly cenu Památkové komory

Loreta Rumburk získala cenu od Památkové komory České republiky. Ta ocenila vydání tiskovin pro dětské návštěvníky Lorety Rumburk. Hravé česko-německé omalovánky, pracovní sešit a vybarvovací pohledy získaly Cenu poroty v 6. ročníku soutěže „Má vlast v srdci Evropy. Poznej ji a chraň“ v kategorii Zahraniční partnerství. Ocenění se předávalo 24. 9. 2014 v Ledebourském paláci v Praze, v sídle generálního ředitelství Národního památkového ústavu.

Má vlast, Cena poroty, Loreta pro děti

Má vlast, Cena poroty, Loreta pro děti

Školáci z mateřských a základních škol mají hravé informační materiály k dispozici od září 2013. Určeny jsou dětem z Česka a Německa. Vícejazyčné „Loretánské omalovánky s příběhem“, pracovní sešit „Loreta pro děti“ i vybarvovací pohledy vydala Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk za podpory Ministerstva kultury a Česko-německého fondu budoucnosti. Díky informačním materiálům se děti přístupnou formou seznamují s loretánskou legendou a nejhodnotnějšími částmi rumburské barokní památky. Hravé tiskoviny využívají malí návštěvníci při prohlídkách s rodiči, nebo při školních exkurzích. Česko-německý informační a výtvarný materiál slouží dětským návštěvníkům a umožňuje jim smysluplné prožití času při návštěvě mariánského poutního místa – Lorety Rumburk. Obrázky a hravé úkoly nakreslila malířka a učitelka Ivana Frimlová. Tiskoviny jsou k dostání v Loretě Rumburk a v informačních střediscích v Českém Švýcarsku.

Vedle hravých tiskovin mají děti v Loretě Rumburk k dispozici velkoformátové dřevěné pexeso a výtvarný koutek. V případě zájmu se v Loretě Rumburk pořádají speciální prohlídky pro děti od 5 let a školní kolektivy ze základních a středních škol.

Kalendář událostí

Květen 2024
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Dub   Čvn »