Premiéra inscenace Půlnoc v pohraničí v Loretě Rumburk

neděli 22. září 2019 se v Loretě Rumburk uskuteční premiéra divadelní inscenace Půlnoc v pohraničí. Je to hra šitá Loretě na míru. Inspiruje se touto stavbou a její historií. Projekt připravuje Hana Strejčková se svým týmem z uměleckého seskupení FysioART o.p.s. za podpory Ministerstva kultury. O hudební doprovod se postará hráč na citeru Michal Müller. Inscenace se neodehraje na jednom místě, ale diváci budou putovat ambitem, kostelem i kaplí. Premiéra proběhne v rámci akce Den otevřených dveří Via Sacra.

Co nás slovy autorky a režisérky H. Strejčkové v září čeká: „Inscenace Půlnoc v pohraničí je tajemnou a tajuplnou poutí historií, a přitom se odehrává jen pár minut před a po půlnoci, na přelomu 3. na 4. května roku 1950. Emočně vypjaté drama s detektivním nádechem rozkrývá osudy lidí různého vyznání, vzdělání i původu, odhaluje hrdinské činy, zároveň strach, zradu a lež.“ V ambitu a kostele sv. Vavřince se jako na historické křižovatce protnou muži – hrdinové z různých epoch, od knížete Antonína Floriána z Liechtensteina, přes architekta Johanna Lucase Hildebrandta, kapucína P. Leonharda a dalších postav. Všichni ti, kdo si pohraničí zamilovali, zvelebovali ho, anebo naopak pohraničím utíkají, procházejí, z něj odcházejí, schovávají se tu, ať před sebou či světem, najednou se setkávají v poutní kapli Svatých schodů v Rumburku.

neděle 22. 9. 2019, 10.00—17.00, Den otevřených dveří Via Sacra. Prohlídky s průvodcem. Premiéra divadelní inscenace inspirované historií Lorety „Půlnoc v pohraničí“. Účinkuje umělecké seskupení FysioART. Vstupné dobrovolné 

Přehled akcí v Loretě Rumburk v roce 2019

Loreta Rumburk je rovněž na facebooku