Loretánské slavnosti 2018 v Rumburku

Prožijte jeden den v době baroka v Loretě Rumburk. Celodenní hudební a divadelní program pro děti a rodiče se uskuteční v sobotu 15. 9. 2018 od 10.00 do 17.00 hod. Loretánské slavnosti se konají v barokním areálu a mariánském poutním místě z 18. století. Pořádají se od roku 1997 jako připomínka dostavby a posvěcení loretánské kaple z 15. 9. 1707. Regionální zážitek Českosaského Švýcarska připravuje Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk a Město Rumburk. XXII. Loretánské slavnosti v Rumburku jsou součástí Dnů evropského dědictví 2018. Akce se koná za podpory Ministerstva kultury a Sparkasse Oberlausitz – Niederschlesien v rámci projektu „Poutní místa Šluknovska“.

Kulturní program: Divadelní pohádka „Medvědí princ“ a interaktivní představení „Deset-dvacet-Sova!“ Studia DAMÚZA z Prahy. Sólová vystoupení žáků Základní umělecké školy Rumburk (třída Kláry Brabníkové)

Doprovodný program: Tvoření ve výtvarných dílnách – tiskařská a grafická. Quisquis – půjčovna historických kostýmů z období renesance a baroka. Komentované prohlídky s průvodcem. Představení interaktivní výstavy o historii Lorety Rumburk (1707-2018). Výstava fotografií „Památky osiřelé“ (ambit). Prodej rukodělných výrobků regionálních výtvarníků a řemeslníků (ambit)

Církevní program: 10.00-11.00 h. 311. slavnost výročí posvěcení loretánské kaple (mše sv.) (kostel sv. Vavřince), 17.00-17.30 pobožnost Svatých schodů (kaple Sv. schodů), celebrant rumburský děkan P. Jozef Kujan SDB

Občerstvení: do ruky ve vstupní budově Lorety, příp. v restauracích v centru Rumburku (třída 9. května, Lužické náměstí)

Parkoviště: naproti Městské knihovně (třída 9. května), pod Loretou (Komenského ul.), za světelnou křižovatkou (Jiříkovská ul.) nebo v centru Rumburku

Přehled akcí v Loretě Rumburk v roce 2018

Loreta Rumburk je rovněž na facebooku